وزیر بهداشت عراق: طوفان کرونا در راه است

به گزارش وبلاگ اپراتور گفتگو، وزیر بهداشت عراق به مردم این کشور پیرامون رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی هشدار داد و گفت که با توجه به گزارش ها طوفان کرونا در راه است.

وزیر بهداشت عراق: طوفان کرونا در راه است

حسن التمیمی وزیر بهداشت عراق با بیان اینکه از بعضی شهرها و روستاهای عراق گزارش های متعددی در خصوص ابتلای تمام اعضای یک خانواده به ویروس کرونارسیده است ، هشدار داد که در روزهای پیش رو در عراق طوفان کرونا در راه است.

او به مردم عراق درباره عواقب رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی هشدار اکید و شدید داد.

در همین پیوند تارنمای السومریة با پوشش اظهارات وزیر بهداشت عراق از او نقل کرد که میانگین سنی مبتلایان جدید، در رده بچه ها و جوانان واقع شده است و حال بعضی از آنان به شدت وخیم است.

احتمال می رود اظهارات وی درباره مبتلایان به نوع جهش یافته انگلیسی ویروس کرونا باشد که در یک ماه گذشته آمار آن تصاعدی ثبت شده است؛ در 27 بهمن سال گذشته اولین مورد ابتلا به ویروس انگلیسی در عراق شناسایی شد.

التمیمی دو هفته پیش نیز گفت که تعداد عفونت های کرونا به ویژه نوع جهش یافته جدید آن،در مقایسه با سال قبل چندین برابر است.

وی همچنین خاطر نشان کرد: هنگام شروع همه گیری ، تعداد مرگ و میر 17 درصد به بالا بود اما اکنون میزان مرگ و میر 1،8 مبتلایان برآورد شده است که این مساله در نتیجه اقدامات دولت و کوشش کادر درمان و تجهیزات پیشرفته است.

وزیر بهداشت عراق گفته بود که کشورش در تعداد مرگ و میر ناشی از ویروس در مقایسه با سایر کشورها نتایج خوبی کسب نموده است و علت اصلی فوت مبتلایان کرونا را تأخیر شهروندان در مراجعه به بیمارستان ها عنوان نموده بود.

اوایل اسفند نیز وزیر بهداشت عراق با یادآوری رشد سریع ویروس از بالا رفتن آمار مبتلایان کرونا در کشورش ابراز نگرانی کرد.

در همین رهگذر آمار مبتلایان کرونا طی هفته گذشته در عراق رو به افزایش گذاشت بطوریکه طی دو روز متوالی رکورد مبتلایان از شروع ورود ویروس کرونا به این کشور شکسته شد.

عراق از ابتدای ماه جاری میلادی (10 اسفند 99) وارد موج دوم شیوع کرونا شده است؛ روز 9 سپتامبر (19 شهریور 99) بیشترین آمار مبتلایان در موج اول این کشور به ثبت رسید.

علیرغم وعده واردات بیش از 3 میلیون دوز واکسن به عراق تا سرانجام اسفند 99 توسط مسوولان این کشور، هنوز این واکسن ها وارد کشور نشده است.

وزیر بهداشت عراق دیروز در اظهاراتی با انتقاد از شرکت های سازنده واکسن گفت که این کشور قراردادی به ارزش 170 میلیون دلار برای خرید واکسن امضا و مبلغ آن را هم به طور کامل پرداخت نموده است اما شرکت هایی که باید واکسن را تحویل دهند در این زمینه کوتاهی می نمایند و در تحویل واکسن (به عراق) بسیار تاخیر نموده اند.

گسترش شیوع ویروس کرونا در عراق باعث بسته شدن مرزهای رسمی ایران با این کشور شده است ضمن اینکه پروازهایی هواپیمایی دو طرف نیز موقتا به حالت تعلیق درآمد.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "وزیر بهداشت عراق: طوفان کرونا در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر بهداشت عراق: طوفان کرونا در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید