نرخ پروازهای نوروزی افزایش نمی یابد

به گزارش وبلاگ اپراتور گفتگو، تهران (پانا) -رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با تاکید بر اینکه در ایام نوروز به طور قطع نرخ بلیت های هواپیما افزایش پیدا نخواهند کرد،می گوید پروازهای نوروزی با 60 درصد ظرفیت مسافرگیری انجام خواهد شد.

نرخ پروازهای نوروزی افزایش نمی یابد

به گزارش وزارت راه و شهرسازی تورج دهقانی زنگنه از عدم افزایش قیمت بلیت طی ایام نوروز اطلاع داد و اظهار کرد: با هر شرکتی که بخواهد قیمت بلیت را افزایش دهد برخورد قانونی خواهیم کرد.

وی تأکید کرد: نرخ بلیت ها در نوروز قطعاً افزایش پیدا نخواهند کرد و در این ایام ثابت خواهند بود و هیچ گونه تغییری در قیمت بلیت رخ نخواهد داد.

دهقانی زنگنه با بیان اینکه در ایام نوروز شرکت های هواپیمایی با همین تعداد موجود هواپیما به خدمات رسانی مشغول خواهند بود، اضافه کرد: چنانچه وزارت بهداشت برنامه نوروزی را به ما اعلام کند، متعاقب آن این امکان وجود دارد که با افزایش سفرها، بر تعداد پروازها نیز اضافه نموده گردد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری توضیح داد: اکنون پروتکل های بهداشتی مبنی بر استفاده از ظرفیت 60 درصد هواپیما به دقت اجرا می گردد و همه شرکت های هواپیمایی موظف هستند که تمامی مفاد پروتکل های ابلاغی را انجام دهند.

وی با اشاره به اجرای پروتکل های ویژه در بعضی از شهرها از جمله خوزستان اظهار کرد: خوزستان تنها شهری است که در شرایط ویژه قرار گرفته است و به همین دلیل مسافران قبل از پرواز حتماً باید تست کرونا بدهند. فعلاً شهر دیگری در شرایط ویژه قرار ندارد.

دهقانی زنگنه تأکید کرد: امیدوار هستیم که شرایط سخت تر از آنچه هست نگردد اما در صورت تغییر شرایط سازمان هواپیمایی کشوری مطابق آنچه وزارت بهداشت ابلاغ می نماید اقدام خواهد نمود.

بر اساس توافق با شرکت های هواپیمایی سال جاری هیچ گونه افزایش قیمتی در ایام نوروز روی بلیت های هواپیما اعمال نخواهد شد و بلیت ها در همه مسیرها بر اساس نرخ های اعلام شده آبان سال جاری به فروش می رسد. با این حال آنالیز قیمت های فعلی در مسیرهای مختلف، از عرضه بلیت در سقف قیمتی خبر می دهد موضوعی که قیمت بلیت هواپیما را در بسیاری از مسیرها به حدود 2 میلیون تومان می رساند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی روز گذشته با بیان اینکه بلیت هواپیما برای نوروز گران نشده است، گفته است: سازمان هواپیمایی با فروش بلیت هواپیما در سقف نرخ مصوب موافقت نموده و اقدام شرکت های هواپیمایی مصداق گران فروشی نیست.

طرح سفرهای نوروزی از 25 اسفندماه سال جاری شروع و تا 15 فروردین ادامه خواهد شد با این حال به دلیل شیوع ویروس کرونا مقررات سفر به وسیله همه شیوه های حمل و نقل به صورت روزانه اعلام می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "نرخ پروازهای نوروزی افزایش نمی یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ پروازهای نوروزی افزایش نمی یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید