جهانگیر الماسی: در چشم باد نگاهی صادقانه به تاریخ دارد

به گزارش وبلاگ اپراتور گفتگو، آی فیلم/ بازیگر سریال در چشم باد همزمان با بازپخش این مجموعه ضمن اشاره به ویژگی های این سریال و پژوهش های آن بیان نمود که این مجموعه روایتی صادقانه از تاریخ داشته است.

جهانگیر الماسی: در چشم باد نگاهی صادقانه به تاریخ دارد

جهانگیر الماسی بازیگر سریال در چشم باد درباره نقش خود در این مجموعه که این شب ها از شبکه آی فیلم پخش می گردد اعلام کرد:

من در این سریال نقش سرگرد اسفندیاری را داشتم. همان طور که می دانید طیف وسیعی از افسران ارتش در سال های جنگ جهانی دوم به آلمان نازی تمایل داشتند و سرگرد اسفندیاری هم یکی از همین افسران است که پس از اشغال کشور توسط نیروهای متفقین به خاطر همین تعلق خاطر، به دردسر می افتد و حتی مجبور به اختفا می گردد.

وی ادامه داد: البته با وجود این تعلق خاطر به نازی ها، سرگرد اسفندیاری در نهایت افسر وطن پرستی است و شاید یکی از دلایل تمایلش به آلمان هم جهت جلوگیری از نفوذ شوروی و انگلیس در کشور باشد. ایفای چنین نقشی برای خودم جالب بود و تجربه تازه ای به شمار می رفت.

الماسی درباره تجربه همکاری با مسعود جعفری جوزانی کارگردان سریال گفت: همکاری خیلی خوب و راضی کننده بود. جوزانی نگاهی دقیق و کارشناسی شده به تاریخ معاصر ایران دارد و این نگاه را در آثار خود اعمال می نماید. او همچنین دست بازیگر را در جلوی دوربین باز می گذارد و گارد نمی گیرد. آقای جوزانی به بازیگر اعتماد می نماید.

این بازیگر در ادامه درباره ویژگی های این سریال مطرح نمود: در چشم باد نگاهی صادقانه به تاریخ و اتفاقاتش دارد. همین صداقت باعث می گردد که مخاطب با سریال ارتباط برقرار کند و برایش باورپذیر باشد. مخاطبان امروز بسیار باهوش هستند و به راحتی می توانند معیار صداقت و درستی یک سریال را بسنجند. آقای جوزانی به عنوان کارگردان و نویسنده سریال تاریخ را صادقانه روایت نموده است. از سوی دیگر، به واسطه سال ها تجربه ای که دارد اجزای درام و قصه گویی را به خوبی می شناسد و می تواند قصه اش را بدون لکنت و به شکل جذابی برای مخاطب روایت کند.

وی همچنین درباره روایت قصه های مختلف در سریال شرح داد: آقای جوزانی الفبای درام نویسی را به خوبی می داند و می تواند قصه های جذاب طراحی و روایت کند و از طرف دیگر، پیش از نوشتن فیلمنامه سریال، یک سری تحقیقات جامع و دامنه داری درباره مسائل سیاسی و اجتماعی برهه زمانی که قصه سریال در آن می گذشت، صورت گرفته بود. این تحقیقات باعث شده بود که در طراحی قصه ها همه جوانب لحاظ و رعایت گردد. به نظرم قصه، نقطه قوت اصلی سریال به شمار می رفت. فضاسازی ها هم تا جایی که امکانش وجود داشت، واقعی بود. به علت پژوهش های قبلی که به آن اشاره کردم شناخت درستی از رفتارهای مردمی که در آن موقع زندگی می نموده اند، وجود داشت و به همین دلیل، یک شخصیت پردازی مناسب بر روی کاراکترها صورت گرفته بود و شخصیت ها برای مخاطب واقعی و قابل لمس بودند. همه این عوامل باعث شده بود که مخاطب با سریال و شخصیت هایش احساس نزدیکی و همذات پنداری داشته باشد.

الماسی درباره اینکه خودش بازپخش این سریال را می بیند یا خیر اعلام کرد: دوستان اطلاع دادند که در حال پخش است و چند قسمتی را که فرصت نموده ام، دیده ام.

وی درباره شبکه آی فیلم و بازپخش سریال ها نیز گفت: اگر در منزل باشم و فرصت کنم سریال های این شبکه را می بینم.

منبع: همگردی

به "جهانگیر الماسی: در چشم باد نگاهی صادقانه به تاریخ دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیر الماسی: در چشم باد نگاهی صادقانه به تاریخ دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید